Už dlhšie rozmýšľam nad tým, prečo „okamih“ nie je jednotkou času….mohol by mať 10 sekúnd, možno trocha viac. Alebo by mohol byť jednotkou šťastia, len problém je v tom, že šťastie ako veličinu ešte nikto doteraz nedefinoval a ťažko ju aj niekto definuje. Pojem času snáď vystihuje slávny citát svätého Augustína: „Čože je čas? Keď sa ma […]
Pokračovanie článkuMala som včera čas a slabú chvíľku… Je päť hodín popoludní , ale pár dni pred dušičkami je už riadna tma. Nie je až taká zima ako sa zdalo spoza okna, začiatok novembra býva aj chladnejší. Povinnosti ma donútili opustiť vyhriatú izbu a tak kráčam po tmavej dedine. Pouličné svetlá svietia skúpo, sú ďaleko od seba a v miestach […]
Pokračovanie článkuPri Pokrovsku sa rozhoduje, či Moskva dokáže pohnúť frontom.
Podľa Kubinových informácií takúto zásielku dostali aj jeho klienti, policajti okolo Jána Čurillu.
Extrémne peklo na obzore: Slovensko mieri k historickému teplotnému rekordu, teplomery môžu ukázať až 41 °C.